LIEPĀJA TŪRISTU SKATĪJUMĀ

Blogā par Liepāju
25Nov

LIEPĀJA TŪRISTU SKATĪJUMĀ

“Jums ikdienā ir kaudze darbu un trūkst atpūtas pie jūras, tad Jums noteikti vajadzētu pavadīt nedēļas nogali Liepājā!” — Tādas atsauksmes par šo viesmīlīgo pilsētu ir snieguši tūristi.

 

Astrīda Švarcera (Drēzdene)

Pēdējā laikā es arvien biežāk iebraucu Liepājā, kaut arī citas Latvijas pilsētas arī esmu iemīlējusi! Esmu šeit reizi pāris mēnešos, galvenokārt, darba dēļ, bet dažkārt izdodas izrauties no tā, lai baudītu kultūru. Liepājā tagad ir arī koncertu zāle “Lielais Dzintars”, kurš, manuprāt, ir viens no diženākajiem Latvijā!

Tepat ir brīnišķīgs Liepājas simfoniskais orķestris ar saviem vienreizējiem koncertiem, kā arī citu mākslinieku koncerti un mākslas izstādes, kuras vienmēr ir patīkami apmeklēt. Agrāk man patika brist gar nopostīto karostu, viņai bija sava burvība. Tagad karosta tiek renovēta un tur būs kaut kas jauns, tāpēc visiem romantiskajiem tūristiem iesaku doties un tvert mirkli!

Andreja Oldmane (Londona)

Katra pilsēta laistās savā īpašajā veidā, kā vitrāžas stikliņš krāsainajos logos (patīk šī metafora). Liepāja visu nokrāso Baltijas jūras krāsās, kas nav salīdzināms ne ar Jūrmalas trokšņaino atmosfēru, ne ar Ventspils samāksloto vidi. Liekas, ka visam šeit ir tieksme virzīties arvien augstāk un skaistāk – vējā plīvojošie liepu vainagi, cēlie kuģu masti piestātnēs, pat kaiju kliedzieni šeit izklausās īpaši skanīgi. Tieši atmosfērā slēpjas Liepājas apburošais šarms.

Mihails Iterins (Maskava)

Liepāja – lielisks Baltijas kurorta piemērs, viņa ir ideāli piemērota nesteidzīgiem un sapņainiem tūristiem. Priežu meži, plašas smilšainais pludmales, uzmundrinošs vējiņš, ko atdzen jūra un pasakainie saulrieti. Tā vien liekas, ka te viss ir speciāli radīts ilgām, pārdomu pilnām pastaigām vai meditācijām. Kaut arī es pats neesmu aktīvs tūrists, te arī tādiem, visticamāk, atradīsies nodarbe. Šeit ir neskaitāmi daudz velosipēdistu (kas nav brīnums, kur vēl tā var saelpoties gaisu un izbaudīt plašumu), kā arī daudzi staigā un kāpelē pa karostas fortifikācijām, tātad tur ir ļoti interesanti!

Māris Priede (Rīga)

“Sirds tā vien kāro uz Liepāju, tāpēc braucu uz turieni katru mēnesi. Dažiem patīk ielekt elektriskajā vilcienā un atrauties no Pasaules vasarnīcu kooperatīvos, kur dzīvoja bērnībā, vai arī doties pie kādas upes, bet es bēgu no ikdienas uz Liepāju. Tie 200 km, kuri atdala to no Rīgas, ir atgriešanās ceļš pie sevis, pie tā bērna, kas dzīvo manī. Liepāja ir vairāki desmiti gadi no manas dzīves. Tāpēc es noteikti vēlos sagaidīt savu vecumu tieši šeit pie jūras.Dažiem Liepājas jūra un vējš liekas pārāk trokšņaini, bet tā, ticiet man, ir ilūzija, ar laiku šīs dabas parādības pat iemidzina. Ne vienu reizi vien esmu iemidzis pludmalē un brīnišķīgi izgulējies!
Jāmin, ka šis kurorts ir bagāts ar vēsturiskajiem notikumiem, te ir gan Krievijas cara laika karosta ar virsnieku tā laika mājām, kā arī neaimirstama svētvieta. Protams, esmu iemīlējis arī kafejnīcas pie jūras, īpaši ”Prison Bar”, kurš veras ciet vēlāk par pārējām iestādēm un neļauj garlaikoties visu nakti! Jebkurā gadījumā, šeit vienmēr var satikt tūristus no dažādām valstīm, ar kuriem var pasēdēt neskaitāmās kafejnīcās, ja apnīk pastaigāties vienatnē.”

Inesis Kvatroki (Roma)

Liepāja – burvīga vieta tiem, kas noguruši no eiropeiskā un stresa pilnā dzīves ritma. Te ir lieliska pludmale ar baltākajām smiltīm, daudz tenisa kortu, pārdomāts ceļš tūristiem cauri visiem apbrīnas vērtajiem objektiem! 17.gadsimta arhitektūra (unikālas koka mājas un noliktavas, kuras saglabājušās līdz mūsdienām) ir kaimiņos ar mūsdienīgajiem arhitektūras mākslas panākumiem, piemēram, koncertzāli. Līdzīgi arī ar pastaigām un pagalmiņiem, kur mājīgi un apdzīvoti stūrīši ir kaimiņos ar mājām, kuras ir nedaudz nobružātas, bet noklātas ar smaragdkrāsas zāli, kā Tolkīna romānos.

Andrejs Gornihs (Kaļiņingrada)

“Jau ceļu no Rīgas uz Liepāju var uzskatīt par piedzīvojumu. Spriežot par ostas pilsētas tūrisma iespaidiem, es pieminētu 3 aspektus – pati Liepāja, jūra un garšīgs ēdiens, kura šeit nekad netrūkst.
Ēdiens – tā nebūtu ostas pilsēta, ja tajā nebūtu ēdienkartes, kura pārpildīta ar dažādiem zivju ēdieniem. Galveno vietu ēdienkartē ieņem pēc īpašās Liepajas receptes pagatavotā menca.
Jūra šeit ir ideāla, jo līdz tai var nokļūt vienā elpas vilcienā no pilsētas, ko atdala zaļā zona, tāpēc pilsētas troksnis nemaz netraucē. Ir iespēja novērot pilsētas dzīvi no malas, nemaz nepiedaloties tajā, kuri ir zelta vērti mirkļi!
Pati pilsēta nav liela, tāpēc tajā nevar apmaldīties pat bez kartes vai navigātora. Skaistas alejas un ļoti majestātiska luterāņu katedrāle. Divos vārdos sakot, Liepāja ir zāles no liekām domām un ikdienas satraukuma. Braucu šeit jau iepriekš un turpināšu braukt arī turpmāk!”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *